PM wrzesień #1 GRY
Jako że jest to pierwszy „odcinek” Polecajek miesiąca, pozwólcie, że nakreślę pokrótce, jak będą one wyglądały. Będzie to seria tekstów, które ukazywać się będą na początku każdego nowego miesiąca. W nich przedstawię tytuły, którymi się interesuję, na które czekam, które być może sprawdzę, żeby później móc więcej o nich opowiedzieć. Pozwolę sobie odejść od formy, w której utrzymane będą pozostałe teksty na stronie. Chcę, żeby były proste i bardziej osobiste a przy tym jak najbardziej informacyjne, będę również w nich eksperymentował.


Polecajki na wrzesień zaczynamy od gier!

 

Deathloop

 

Zaczynamy od Deathloop, czyli duchowego spadkobiercy serii Dishonored, oba tytuły spod jednego szyldu Arkane Studios. Chodliwa ostatnio tematyka pętli czasowych ubrana w klimat lat 60’. Główny bohater próbujący się z niej wydostać wszelkimi możliwymi sposobami, mając do dyspozycji cały arsenał broni i umiejętności, dzięki którym może uprzykrzać życie antagonistów i przedzierać się przez zastępy wrogów w iście wybuchowym stylu. Rozwałka, zniszczenie, chaos albo podejście bardziej skrytobójcze, opcji mamy wiele. Tak w skrócie prezentować się będzie Deathloop.W obie części Dishonored grałem i jestem miłośnikiem zarówno mechanik tam wykorzystanych, jak i klimatu opowieści. Deathloop pozostaje przy podobnych mechanikach i formie gameplayu, jednak swoim klimatem zupełnie odchodzi od mroku towarzyszącego przygodom Corvo Attano (Dishonored, Dishonored 2), stawiając na większe szaleństwo oraz swobodę nieskrępowaną moralnością bohatera. Albo jej brakiem. Bo Colt to postać bez skrupułów, jest wściekły i chce przestać przeżywać ten sam, wciąż powtarzający się dzień. Brzmi jak świetna zabawa i mam nadzieję, że taka właśnie będzie. Czekam i z przyjemnością zagram.


Premiera już 14 września na PC i PS5

 

Gamedec

 

O wersji demonstracyjnej Gamedec zdążyłem już parę słów napisać więc po więcej informacji odsyłam do tekstu De(mo)tektyw na tropie gier. Jeżeli przeczytaliście go wcześniej, znacie mój stosunek zarówno do gry, jak i jej dema. Jeżeli nie mieliście jeszcze okazji, wiedzcie, że demo podobało mi się średnio, ale na samą grę czekam i to bardzo.


Anshar Studios poszło tropem CD Projekt Red i nie tylko tworzy grę na podstawie książki polskiego fantasty, ale też podejmuje się podobnego tematu przewodniego, jakim jest cyberpunk. A graczom przyjdzie wcielić się w rolę detektywa rozwiązującego zagadki przestępstw popełnionych w wirtualnym świecie gier wideo, w którym ludzie szukają ucieczki od trudów i beznadziei codzienności poza wirtualem.Gamedec zapowiada się być solidnym RPG. Oferować będzie rozbudowany system adaptacji świata do wyborów gracza, szeroki zakres modyfikowania i rozwijania postaci, ale też detektywistyczną przygodę pełną dedukcji i dochodzenia prawdy. No i Warsaw City przyszłości, to będzie trzeba zobaczyć na własne oczy!


Premiera już 16 września na PC, na 2022 rok planowana jest premiera na Nintendo SWITCH

 

Medieval Dynasty

 

Na koniec gra mniejsza, ale również warta uwagi. Medieval Dynasty w końcu będzie pełnym produktem, po ponad roku wczesnego dostępu, w ramach którego można było obserwować rozwój tytułu. Jest to symulator życia w niezwykle ciekawym okresie historycznym, jakim było średniowiecze. Łączy elementy zarządzania osadą z typowym dla RPG prowadzeniem własnego bohatera.

Jako wchodzący w dorosłość mężczyzna ruszamy na poszukiwania nowego, lepszego życia. Być może uda je się znaleźć w osadzie, którą zakładamy i z czasem rozbudowujemy. Wcześniej jednak trzeba będzie zadbać o odpowiednie surowce, czystą wodę i żywność. Nawiązanie dobrego kontaktu z okolicznymi wioskami będzie niezbędne, aby tworzyć dobrze funkcjonującą społeczność. Z czasem kto wie, może osada przemieni się w miasto — wszystko zależy od nas.Otwarty świat Medieval Dynasty oferował wiele aktywności już we wczesnym dostępie gry. Twórcy w trakcie ostatniego roku nie poprzestali jedynie na kosmetycznych zmianach, dodając nową zawartość regularnie. Wraz z wersją 1.0, to jest wersją premierową, tej zawartości jeszcze przybędzie. Zapowiadane jest zwiększenie balansu rozgrywki, ale również dodatki w postaci rozbudowanego systemu zielarstwa czy grup bandytów, które stanowić będą zagrożenie dla naszej osady. Przy okazji mam nadzieję, że gra otrzyma lepszą optymalizację — będzie dobrze chodziła na każdym sprzęcie. Jako osoba żywo zainteresowana średniowieczem czekam i z przyjemnością Medieval Dynasty sprawdzę, co również i Wam polecam.


Premiera już 23 września na PCJarek Kowalewski